Is het verstandig dat ik me bijverzeker voor het ANW-hiaat?

In de regel kan gezegd worden dat zolang je alleenstaand bent, bijverzekeren waarschijnlijk niet zinvol is. Maar ook als je samenwoont of getrouwd bent, is een aanvullende verzekering niet altijd nodig. Dat hangt namelijk af van meerdere factoren. Hoeveel nabestaandenpensioen (en eventuele aanvulling) krijgt je achterblijvende partner? Wat voor inkomen heeft je partner zelf? In hoeverre verminderen de lasten van je partner na jouw overlijden? Hebben jullie misschien al andere inkomensvoorzieningen getroffen, bv. een overlijdensrisicoverzekering of een voorziening in de hypotheek? Al deze factoren bij elkaar zullen bepalen of een bijverzekering nodig is en voor welk bedrag. Deze vraag zal je dus uiteindelijk zelf moeten beantwoorden en daarvoor is nodig dat je je eigen financiële situatie goed in kaart brengt.

Meer over:
ANW