12 juli 2018

‘Ik wil graag de schakel zijn tussen werkvloer en vereniging’

Mark Meenhorst (35) woont in Utrecht en werkt sinds 2002 bij de Marechaussee. Hij kwam toen op als beroeps bepaalde tijd, en werd op de grensbewaking op Schiphol geplaatst.

‘Ik was daar onder andere calamiteiten plotter. En omdat ik daarnaast een studie makelaardij deed, had ik veel piketdiensten. Dat gaf me studietijd en ik bracht daardoor veel tijd door in de commandokamers, die toen nog aan de meldkamer waren gelinkt. Dat vond ik ontzettend mooi om te doen.’

Na vijf jaar liep mijn BBT-contract af en kreeg ik een aanbieding om als makelaar te werken. Vrij snel merkte ik bij mezelf een raar en onbestemd gevoel, dat ik niet kon plaatsen. Ik heb dat een tijd gehad, ben nog van baan veranderd en verdiende goed, maar in 2009 viel het kwartje. Met twee grote tragische gebeurtenissen in het eerste half jaar kreeg ik wel door waar m’n gevoel vandaan kwam: ik wilde gewoon daar zijn waar het gebeurt.’

‘In januari 2010 kwam ik weer terug in dienst en werd ik geplaatst bij de grensbewaking: plotten, uitzettingen en collega’s opleiden. Voor mij één van de mooiste plekken waar je als wachtmeester bij de KMar kunt werken. Je kunt je ontwikkelen in je mensenkennis en leert jezelf kennen in de omgang met mensen. Na een uitzending in Zuid-Sudan kwam ik in Utrecht bij de recherche terecht.

Daar zit ik inmiddels in een team dat op een 24-uurs notice to move staat. Bij calamiteiten in het buitenland worden wij ingevlogen om te assisteren bij een ongeval. Zoals bijvoorbeeld het mortierongeval in Mali, waarbij we hebben geassisteerd. In de toekomst zou ik graag officier willen worden en conflict- en crisisbeheersing willen doen.’

‘In m’n vrije tijd heb ik altijd al vrijwilligerswerk gedaan. Zo zat ik in het bestuur van de reddingsbrigade in Culemborg en was ik als deelnemer, leiding en bestuurslid verbonden aan de Stichting Vakantiekind. Na een drukke periode de afgelopen jaren buiten het werk om, heb ik nu weer wat meer tijd en ruimte voor een mooie neventaak. Toen ik de uitvraag van de MARVER voor het hoofdbestuur zag, werd ik gelijk erg enthousiast. Bij de Marechaussee spelen grote thema’s waar ik graag over mee wil praten. Bijvoorbeeld de reiskosten, TOD vergoedingen, het adaptief aan de grens, de uitstroom van personeel, dat soort thema’s.

Daar wil ik graag over meedenken en vanuit de werkvloer richting bestuur en andersom over informeren en uitleggen. Ik wil graag de schakel zijn tussen werkvloer en vereniging. Vanuit die gedachte hoop ik ook op constructieve gesprekken met leden. Bij vragen, opmerkingen of gewoon een kletspraatje ben ik te vinden in het Mindef adressenbestand. Ik kijk er naar uit om met leden in gesprek te gaan.’

Meer over:
Bestuur